Firma KERAMTECH s. r. o. Žacléř se řadí k předním výrobcům slévárenské keramiky, která je zároveň hlavním výrobním sortimentem firmy. V nabídce máme filtry určené pro všechny druhy typy železných, neželezných a barevných kovů.

Speciální kategorií v této oblasti jsou keramická licí sítka, která mají stále své nezastupitelné místo v licí soustavě. Ve slévárnách a hutích pak nachází své uplatnění keramické hlavice termosond. Keramické díly pro elektrické topné systémy tvoří v naší firmě samostatnou skupinu výrobků. Jedná se o topné sestavy, obvykle tvořené nosičem kovové topné spirály (bojlerový váleček, plošný/deskový nosič, hladké trubky) a dalších dílů, kterým jsou např. hlavice topných tyčí, nosiče topných tyčí, montážní prvky apod. Tyto výrobky pak najdeme v ohřívačích vody, kalících a popouštěcích pecí, sušících a vypalovacích pecí a pod.Tradičním produktem jsou výrobky z technického porcelánu (C111) a steatitu (C221), určené pro použití v elektrotechnickém průmyslu.

Do této skupiny výrobků patří zejména tělesa objímek E14, E27 a E40 pro bezpečné použití ve vysokých teplotách, keramické svorkovnice splňující nejvyšší požadavky na protipožární ochranu, různé typy kabelových příchytek, držáků a průchodek pro rozvody ve veřejných budovách, tunelech nebo metru, stěnová a stropní keramická svítidla s krytím IP20 a různé speciální díly, jako odporová sedla, tělesa svorkovnic, nulové můstky a mnoho dalších.

K tradičnímu sortimentu stále přidáváme nové typy výrobků, jakými jsou např. Raschigovy kroužky (nejčastější náplň destilačních a absorpčních kolon), ochranné díly a nástavce (sloužící k mechanické ochraně kovových či plastových dílů), textilní vodiče různých tvarů a velikostí, industriální a retro úchyty pro nábytek nebo dvířka kamen a sporáků a mnoho dalších.